03 Mart Paz

|

Ritüel Sanat

MORE Atölyesi

Pazar günleri 11:00 - 16:00 arası (1 günlük) düzenlenen atölyeye katılmak için önceden iletişim kurarak kayıt olmanız beklenmektedir.

Registration is Closed
See other events
MORE Atölyesi

Time & Location

03 Mar 2019 11:00 – 16:00

Ritüel Sanat, No., Osmanağa Mahallesi, Leylak Sk. No:20, 34714 Kadıköy/İstanbul, Turkey

About The Event

MORE ATÖLYESİ

GENEL KAPSAMI ve HEDEFİ

MORE atölyesi; Dalcroze, Beden Perküsyonu, ORFF yaklaşım ve yöntemlerini gerek inceleyerek, gerekse eğitimlerine katılıp deneyimleyerek, 15 yıllık bilgi birikimi ve deneyimlerinden yola çıkarak İlker Uçarer tarafından tasarlanmıştır.

Bu atölye, özellikle okul öncesi ve ilköğretim öğretmenleri ile ebeveynlere yöneliktir. Çocuklarla etkileşimi olan yetişkinlerin önce kendi ritim, duyum, fiziksel koordinasyon becerilerini geliştirmesi daha sonra öğrendiklerini bilinçli olarak çocuklara aktarabilmesi hedeflenir.

MORE eğitimi; sosyal etkileşimli oyunlar, psiko-motor becerilerin gelişmesine yönelik çalışmalar, ritim duygusunu, işitsel algıyı geliştiren ve yaratıcılıkları ortaya çıkaran etkinliklerden oluşmaktadır. 

Program İçeriği:

1. Isınma - Tanışma Oyunları

2. Merhaba Şarkısı

3. Hareket ve Dikkat Oyunu

5. Dans et - Dur - Bul!

6. Toplarla Ritmik Hareket

7. Görsel Algılama Oyunu

8. Duy ve Adımla

9. Ritim-Metronom ve Müzik

10. Dokunsal Algılama Oyunu

11. Ritim Çubukları

12. Koş - Boya

13. Beden Perküsyonu

MORE ATÖLYESİ Pazar günleri gerçekleştiriliyor. Önceden bilgi alarak kayıt olmanız beklenmektedir. Kayıtlar kontenjanla sınırlıdır.

İletişim: 0555 295 3907

Yer: Ritüel Sanat 

  

İLKER UÇARER Hakkında

İzmir’de 1978 yılında doğdu. 3 yaşından itibaren en sevdiği oyuncakları blok flüt, konserve kutuları, çubuklar, çeşitli boy tencereler ve plastik kutular oldu. İlkokul çağında bağlama ve darbuka, ortaokulda ise piyano ile tanıştı. Lisenin ilk yılında iken İzmir Kent Orkestrasında piyano, nota ve nazariyat eğitimi aldı ve son sınıfa kadar devam etti.

1997’de Ege Üniversitesi Konservatuarı, Ses Eğitimi bölümünü kazanarak yeni çalgıları arasına Tambur’u ekledi. Piyano, Tambur ve Bendir ile sahne performansları sergiledi. Üniversite yılları boyunca sanat müziği, halk müziği ve çok sesli müzik korolarında aynı anda yer aldı.

2002 yılında mezun oldu ve İstanbul Devlet Tiyatroları’nda perküsyon sanatçısı ve kulak sınavı jürisi olarak görev yaptı. 

2002 sonrası anaokullarında müzik öğretmenliği yaptı, Sadri Alışık Kültür Merkezi'nde konservatuvara hazırlık sınıflarına dersler verdi.

2004’te kurucu ortağı olduğu “Ritüel Sanat” ile Türkiye’nin önde gelen şirketlerine sosyal kulüpler kurarak; Ritim, Koro, Tiyatro müzikleri eğitimlerini verdi. Teknosa, Carrefoursa, Aksigorta, Temsa, Otokoç Sigorta, Vodafone gibi onlarca şirketin genel müdürlük çalışanlarını ritim ve müzikle buluşturdu. Çalışanlarla beden perküsyonu, koro, çeşitli vurmalı çalgılarla atölyeler düzenledi, gösteriler sahneledi.

Profesyonel ve amatör oyunculara konuşma - hitabet, üst düzey yöneticilere sesini doğru kullanma ve sunum, şarkı söylemeyi odağına koyan kişilere şan eğitimleri verdi. 

70’li yılların Türk filmi müziklerinden yola çıkarak repertuar oluşturdu, korolar kurdu ve konserler verdi. 

İlker Uçarer hala tiyatro müzikleri bestelemeye, belediye kurumlarında, Ritüel Sanat’ta koro – şan ve ritim eğitimleri vermeye ve tasarlamış olduğu MORE Atölyesi'ni yapmaya devam etmektedir. 

Tabii ki eğlenerek ve sürekli öğrenerek… ;)

Share This Event